WordPress, ticari kurunlar ve bireyler tarafından dünya çapında kullanılan bütün web sitelerinin %30’unda kullanılmaktadır. Yapılan market araştırmalarına göre ise içerik yönetim sistemi pazarının %60’ını elinde bulundurmaktadır. İçerik yönetimi açısından en yakın rakibi Joomla ise bu konudaki pazarın sadece %3’üne hükmederek ikinci sırada gelmektedir. Tabii ki bu durumun belli sebepleri var. WordPress’in dünya çapında bu denli tercih ediliyor olmasının ardında yatan nedenleri sizler için bu yazımızda derledik.

WordPress Kullanımı Kolay Bir Tasarım Sunar

Bir firma için web sitesi aracılığıyla müşterilere ulaşmak günümüzde ticaretin bir gereğidir. WordPress kullanan ticari platformlar, satış ve pazarlama alanında çalışan kişileri değiştirse bile, WordPress okunması ve anlaşılması kolay kodlar sunduğundan yeni gelen ekip elemanları tarafından kolaylıkla anlaşılabilecektir

WordPress Her Platforma Uyumludur

Web sitesi için olmazsa olmazlarından biri de platformlar arasındaki uyumdur. Sunucu değişikliği her zaman olmasa da bazen ihtiyaç haline gelmektedir. Bu tür durumlarda WordPress’in başarısı neden tercih edildiğini ispatlar niteliktedir.

WordPress ile Rahatlıkla Arayüz Değiştirilebilir

Sitenin arayüzünü değiştirmek istediğimizde yapmamız gereken sadece görünüm menüsünden yeni temayı aktif hale getirmektir. Diğer programlarda bu işlem baştan sona bir çok değişiklik yapmayı gerektirebiliyor. Fakat WordPress ile bu değişikliği yapmak çok kolay.

WordPress’in Yüksek Google Uyumluluğu

Google aramalarında en üst sıralarda yer almak rakipleriniz arasından sıyrılmak için oldukça önemlidir. İçerik tabii ki önemlidir fakat müşterilere ulaşmak açısından sitenizin aramalarda ilk sırada çıkması size çok büyük avantaj sağlar. WordPress’in yüksek Google uyumluluğu bu avantajı elinizde turmanıza yardımcı olur.

Güvenli Altyapısı

Bir web sitesi demek altında binlerce satır kod olması demektir. Bütün bu satırların denetlenmesi ve güvenli bir web sitesi olması anlamında incelenmesi kolaylıkla altından kalkılabilecek bir iş değildir. WordPress’in altyapısına rahatlıkla güvenilebilir ve bu sebeple tercih edilebilir.

İçerik Aktarımı Basit ve Kullanışlı

Günümüzde web sitelerinin içeriği sürekli yenilenmekte ve güncel bilgilerle tazelenmektedir. Özellikle bir blog yazarı isek ve sürekli olarak da yeni yazılar yazıyorsak, içerik aktarma işi oldukça önem kazanmaktadır. Bu işi oldukça kolay hale getiren WordPress kullanıcılarına büyük avantaj sağlar.

Güncellemeler

WordPress sürekli güncellenen bir sistemdir. Bu sayede en yeni tasarımları kullanıcılarına her daim sunabilmektedir.

Sıraladığımız ve ilk akla gelebilecek bu sebepler WordPress’i birinci yapmaya devam edecektir.